Fotowoltaika

JAKIE SĄ ZALETY ZOPTYMALIZOWANYCH PANELI SŁONECZNYCH?

Panele słoneczne z wbudowanymi optymalizatorami są bardzo modne. Mogą również uzyskać większy zysk z systemu fotowoltaicznego w przypadku zacienienia, różnej orientacji lub różnych typów modułów, a tym samym umożliwiają idealne wykorzystanie dachu.

fotowoltaika promocje

ZOPTYMALIZOWANE PANELE SŁONECZNE – WARTO?

Optymalizatory wydajności mogą również monitorować moduły, a nawet wykonywać funkcje ochrony przeciwpożarowej. Zasadniczo optymalizatory można stosować we wszystkich systemach fotowoltaicznych. Optymalizują MPP (maksymalny punkt mocy) dla każdego pojedynczego modułu. Zwykle „najsłabszy” moduł ogranicza całkowitą moc struny. W ten sposób wydajność w całym łańcuchu jest znacznie zmniejszona przez tylko jeden brudny lub zacieniony moduł. Optymalizatory wydajności kompensują to i żaden moduł nie może zakłócać działania innych – dzięki temu wydajność systemu pozostaje stale wysoka. Kolejna zaleta SolarEdge i Tigo, to monitorowanie każdego pojedynczego modułu, ponieważ wydajność każdego modułu można sprawdzić, łącząc w sieć wszystkie optymalizatory wydajności. W ten sposób defekt lub awarię modułu można szybko wykryć i naprawić błąd.

** generowanie leadów **

OPTYMALIZATOR MOCY PANELI SŁONECZNYCH OD SOLAREDGE

Moc SolarEdge optymalizator jest konwerter, który łączy się dowolnego modułu fotowoltaicznego lub jest już zintegrowane przez producenta paneli słonecznych i zastępuje tradycyjną puszkę połączeniową PV. Cechy wydajnościowe:

 • Śledzenie maksymalnego punktu mocy (MPPT) na moduł
 • Redukcja strat niedopasowania dla wszystkich typów modułów, od tolerancji produkcyjnej do częściowego zacienienia
 • Zaprojektowany do ekstremalnych warunków środowiskowych
 • 25 lat niezawodności i gwarancji
 • Nowoczesny pomiar mocy w czasie rzeczywistym
 • Automatyczne odcięcie modułów DC w celu ochrony instalatorów i strażaków
 • Niezależna technologia optymalizacji (IndOP™) – umożliwia pracę z dowolnym falownikiem i nie wymaga dodatkowego sprzętu interfejsu
 • Zintegrowany przez producenta modułu lub podłączony przez instalatora
 • Dostępne również do montażu na ramie w celu szybszej instalacji lub do systemów dachów płaskich bez ciągłych szyn

OPTYMALIZATOR MOCY PANELI SŁONECZNYCH OD TIGO

Z TIGO, można wybrać różne funkcje optymalizacyjne. Dzięki Tigo możliwe jest również dostarczenie tylko części ciągu z optymalizatorami wydajności (tylko zacieniowane moduły).

 • TS4-O: Optymalizacja obejmuje wszystkie funkcje bezpieczeństwa i monitorowania
 • TS4-S: Bezpieczeństwo obejmuje wszystkie funkcje monitorowania bez optymalizacji
 • TS4-M: Monitorowanie bez opcji bezpieczeństwa i optymalizacji

Jeśli wymagana jest tylko jedna optymalizacja bez monitorowania poszczególnych modułów, tylko optymalizator TS4-O można zainstalować w jednym, kilku lub wszystkich modułach. W ten sposób można pominąć dalsze komponenty do monitorowania. Jeśli uwzględni się również koszty instalacji dodatkowego kabla RS485 z dachu do MMU, SolarEdge jest zwykle tańszym wyborem, przynajmniej dla w pełni zoptymalizowanego systemu fotowoltaicznego z indywidualnym monitorowaniem modułu.

Dowiedz się więcej: Poznaj sposoby na energooszczędny dom

Źródło: https://www.zerohomebills.com/what-are-the-benefits-of-optimized-solar-panels/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *