Fotowoltaika

Zalety baterii magazynujących energię pochodzącą z systemu fotowoltaicznego

Myślisz nad instalacją systemu fotowoltaicznego w Twoim domu, ale zastanawiasz się, jaki będzie koszt instalacji fotowoltaiki? Skorzystaj z kalkulatora: fotowoltaika-promocja.pl

Po zainstalowaniu baterii z systemem paneli słonecznych będziesz mieć możliwość pobierania z sieci lub baterii, gdy jest naładowana. Ma to dwie główne implikacje: 

Baterie zapewniają zasilanie awaryjne

Nawet jeśli nadal będziesz podłączony do sieci, możesz działać „poza siecią”, ponieważ połączenie energii słonecznej i magazynowania stworzy małą wyspę energetyczną w twoim domu. Tak więc w przypadku awarii, spowodowanej ekstremalnymi warunkami pogodowymi lub wyłączeniem mediów, nadal będziesz w stanie utrzymać włączone światła. 

Należy zwrócić uwagę na dwie rzeczy dotyczące zasilania awaryjnego. Po pierwsze, jeśli masz tylko system paneli słonecznych bez baterii, nie będziesz mieć zasilania w przypadku awarii, nawet jeśli jest słoneczny dzień. Dzieje się tak, ponieważ system paneli słonecznych zostanie wyłączony w przypadku awarii zasilania, aby nie wysyłał energii elektrycznej do linii przesyłowych, podczas gdy pracownicy użyteczności publicznej próbują je naprawić, co stanowiłoby zagrożenie dla bezpieczeństwa. 

Po drugie, większość baterii zapewnia zasilanie awaryjne tylko części, a nie całego domu. O ile nie zainstalujesz również inteligentnego panelu elektrycznego z baterią (co jest świetnym sposobem na maksymalne wykorzystanie systemu przechowywania), większość instalacji baterii będzie wymagała wybrania części domu, które chcesz utworzyć za pomocą baterii, i przeciągnij te ładunki na panel obciążenia krytycznego. Jednak wiele baterii można „układać w stos”, co oznacza, że ​​możesz dodawać kolejne baterie, aż uzyskasz pożądaną pojemność. Tak więc, chociaż możliwe jest uzyskanie zapasów w całym domu, zakup wystarczającej liczby baterii, aby zapewnić ten poziom kopii zapasowej, może być kosztowny.

***

Jak pozyskać klientów do swojego biznesu-to pytanie spędza Ci sen z powiek? Generowanie leadów jest odpowiedzią! Neocraft jest specjalistą w lead generation.

***

Baterie mogą pomóc w uniknięciu wysokich opłat za media

Umożliwiając korzystanie z akumulatora zamiast z sieci elektrycznej, sparowanie systemu magazynowania z panelami słonecznymi może pomóc w uniknięciu wysokich opłat za media. Baterie mogą to zrobić na dwa sposoby. Po pierwsze, jeśli korzystasz z czasu użytkowania lub innej zmiennej w czasie, możesz wyciągnąć baterię w czasie, gdy twoje urządzenie pobiera więcej energii elektrycznej, tj. w godzinach szczytu. Po drugie, jeśli korzystasz z taryfy z opłatą na żądanie, która jest bardziej typowa dla firm handlowych i przemysłowych niż dla właścicieli domów, bateria może pomóc Ci obniżyć opłatę na żądanie co miesiąc, co jest znaczącą korzyścią finansową.

Dowiedz się jak działają baterie słoneczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *