Blog

Skuteczne sposoby na zmniejszenie kosztów energii

Koszty energii rosną w zastraszającym tempie. Pora pomyśleć nad sposobami, które skutecznie zmniejszą koszty za prąd.

Jeśli nie masz jeszcze fotowoltaiki, to dobry pomysł, żeby zainteresować się tematem. Fotowoltaika promocje.

 1. Wyłącz ogrzewanie kilka minut wcześniej

Wyłącz piekarnik kilka minut wcześniej, a ciepło będzie nadal gotować jedzenie, gdy nałożysz na talerze. Odnosi się to również do kuchenki podczas gotowania potraw (tylko nie popełnij błędu zostawiając jajka w koszulce w gorącej wodzie – szybko się ugotują!).

2. Zawsze pełna zmywarka

Kto lubi grać w Tetrisa z talerzami i miskami w zmywarce? Nikt. Ważne jest, aby zmywarka była uruchamiana tylko wtedy, gdy jest pełna, aby zmniejszyć zużycie, ale nie do punktu, w którym nie można zamknąć drzwi! Nadmierne układanie naczyń może uniemożliwić umycie naczyń i spowodować konieczność ponownego ich umycia, co wiąże się z większym zużyciem energii i wody.

3. Uszczelnij drzwi

Drzwi służą do zatrzymywania ciepła w piekarniku i zimna w lodówce lub zamrażarce. Jednak wiele osób zaniedbuje foki, tworząc podstępną drogę ucieczki. Ale skąd wiesz, czy twoje pieczęcie są skuteczne? Wystarczy umieścić kawałek papieru między uszczelkami drzwi a drzwiami. Jeśli papier wsuwa się i wysuwa z łatwością, oznacza to, że uszczelka nie spełnia swojej funkcji. Spróbuj najpierw wyregulować drzwi, w przeciwnym razie będziesz musiał wymienić uszczelki.

4. Kontrola porcji

Nie, nie mówimy, że powinieneś przejść na dietę…

Pokrój warzywa na mniejsze kawałki podczas gotowania, aby skrócić czas gotowania. Prosty, ale skuteczny, zwłaszcza gdy czeka na Ciebie głodna rodzina.

Dowiedz się także: jak pozyskać klientów dla swojej firmy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *