Fotowoltaika

Konserwacja paneli słonecznych

Ponieważ nie ma ruchomych części, panele słoneczne wymagają bardzo niewielkiej konserwacji . Po pokryciu kosztów instalacji paneli słonecznych nie ma zbyt wielu kosztów związanych z ich konserwacją.

To powiedziawszy, powinieneś sprawdzać je kilka razy w roku pod kątem brudu lub innych rzeczy, które mogły nałożyć się na wierzch. Ważne jest, aby panele fotowoltaiczne były czyste i nic nie blokowało im skutecznego pochłaniania promieni słonecznych .

Przed samodzielnym czyszczeniem paneli należy skonsultować się z instalatorem w sprawie warunków gwarancji . Niektórzy producenci paneli słonecznych mogą zakończyć gwarancję, jeśli zostanie wykonane samooczyszczenie.

Do ogólnego czyszczenia wystarczy użyć zwykłego węża ogrodowego do umycia powierzchni paneli. Powinieneś to zrobić rano lub wieczorem. Unikaj również spryskiwania ich zimną wodą, gdy są gorące, ponieważ może to je uszkodzić.

Co więcej, jeśli panele wymagają dodatkowego czyszczenia, którego nie może zapewnić wąż, możesz użyć gąbki z wodą z mydłem do wyszorowania ich. Możesz również skorzystać z usług firmy sprzątającej . Jest to wskazane, jeśli panele są zbyt wysokie lub wymagają dokładniejszego czyszczenia.

Powinieneś zlecić sprawdzenie systemu instalatorowi co 4-6 lat . Dobrym pomysłem jest również zapytać instalatora o szczegółowe wymagania dotyczące konserwacji systemu słonecznego.

Jeśli chcesz zrobić kolejny krok i zdobyć panele słoneczne do swojego domu, nie szukaj dalej. Sprawdź kalkulator kosztów fotowoltaicznych: fotowoltaika promocje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *