Fotowoltaika

Jak działają baterie słoneczne?

Jednym z najczęstszych stwierdzeń, jakie usłyszysz na temat energii słonecznej, jest to, że to świetna inwestycja. Wśród wielu powodów mówimy tak, ponieważ panele słoneczne wytrzymują długo . Większość producentów paneli słonecznych oferuje obecnie gwarancje od 20 do 25 lat, a niektórzy nawet dłużej.

Nie posiadasz jeszcze paneli słonecznych? Nadal się zastanawiasz? Sprawdź koszty paneli fotowoltaicznych w naszym kalkulatorze: fotowoltaika-promocje.pl

Przy rosnącym zainteresowaniu technologiami magazynowania energii, dobrze jest poznać, jak faktycznie działają systemy magazynowania energii. Znajomość sposobu, w jaki systemy magazynowania energii integrują się z systemami paneli słonecznych – a także z resztą domu lub firmy – może pomóc Ci zdecydować, czy magazynowanie energii jest dla Ciebie odpowiednie. 

Poniżej przedstawiamy, jak systemy magazynowania energii współpracują z energią słoneczną i co to oznacza dla tego, czego możesz oczekiwać od swojego systemu magazynowania. Przyglądamy się również bardziej technicznie, co dokładnie dzieje się wewnątrz baterii, aby przechowywać tę energię.

Aby zrozumieć, jak przechowywanie działa z panelami słonecznymi, warto najpierw szybko przypomnieć sobie, jak działają systemy paneli słonecznych . 

Zazwyczaj, gdy instalujesz panele słoneczne, instalujesz „podłączony do sieci” system paneli słonecznych z pomiarem netto. Oznacza to, że gdy panele słoneczne wytwarzają więcej energii elektrycznej niż potrzebujesz, możesz wyeksportować tę nadwyżkę z powrotem do sieci i odwrotnie, możesz pobierać energię elektryczną bezpośrednio z sieci, gdy zużywasz więcej energii elektrycznej niż produkują panele.

Dzięki systemowi magazynowania energii słonecznej, zamiast eksportować nadmiar energii słonecznej do sieci, możesz najpierw wykorzystać tę energię elektryczną do naładowania swojego systemu magazynowania energii. Następnie, gdy korzystasz z energii elektrycznej po zachodzie słońca, możesz czerpać energię z baterii słonecznej zamiast z sieci elektrycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *