Fotowoltaika

Sposoby na bardziej energooszczędny dom

Jeśli chodzi o zakup domu, jedną z pierwszych rzeczy, na które zwraca uwagę większość kupujących, jest efektywność energetyczna domu. Rosnące stawki za media i trendy pogodowe często sprawiają, że jest to ważny czynnik przy poszukiwaniu odpowiedniego miejsca na osiedlenie się. Wydajność jest nie tylko ważna, gdy dom wchodzi na rynek, ale jest to również jedno z najważniejszych ulepszeń, których właściciele chcą zwiększyć wartość swojego domu. Dzieje się tak, ponieważ efektywność energetyczna nie tylko opłaca się na dłuższą metę, wiele stanów podnosi również stawkę dotyczącą sposobu wytwarzania energii, np. z paneli słonecznych.

Aby przygotować się na ekstremalne warunki pogodowe, takie jak niedawna fala upałów, która spowodowała, że ​​mieszkańcy domagają się większej ilości energii, przyjęto wiele metod, w tym notoryczne odcięcie zasilania przez stan bezpieczeństwa publicznego. Chociaż te obowiązkowe przerwy w dostawie prądu pomagają, można zrobić więcej.

Oprócz lokalnych działań związanych z usługami komunalnymi, właściciele domów mogą pomóc na wiele sposobów, poprawiając efektywność energetyczną własnego domu, np. panele słoneczne.

Zastąp urządzenia wysokoenergetyczne bardziej wydajnymi wersjami

Zakup urządzeń oznaczonych etykietą A++ zapewni, że duże urządzenia, takie jak zmywarka, suszarka i pralka, zużywają najmniej energii. Urządzenia spełniają różne standardy, zanim otrzymają prestiżową etykietę. Ponadto eksploatacja tych urządzeń po godzinach szczytowego zapotrzebowania może jeszcze bardziej zmniejszyć obciążenie sieci.

Zainstaluj programowalny termostat

Znane z oszczędzania pieniędzy, programowalne termostaty pozwalają właścicielom domów na tworzenie harmonogramu zgodnego z rutyną rodzinną. Termostaty można regulować w porach roku, aby ogrzewać i chłodzić, kiedy jest to najbardziej sensowne, zamiast stale pracować, aby utrzymać określoną temperaturę.

Dodaj dodatkową warstwę izolacji

Izolacja domu to szybki sposób na wywarcie dużego wpływu, jeśli chodzi o efektywność energetyczną, a wyjście na strych może być najłatwiejszym rozwiązaniem. Istnieją różne metody, którymi właściciele domów mogą się przyjrzeć, jeśli chodzi o izolację, ale jedna rzecz pozostaje taka sama — zmniejsza ilość energii potrzebnej do ogrzania lub schłodzenia domu.

Zainstaluj nowe drzwi i okna

Drzwi i okna odgrywają ważną rolę w efektywności energetycznej Twojego domu. Zastąpienie starszych instalacji wersją bardziej energooszczędną może mieć duże znaczenie. Drzwi stalowe stały się popularne na przestrzeni lat ze względu na ich odporność na wypaczanie podczas zmian pogodowych oraz zaawansowane zabezpieczenia.

Postaw na energię słoneczną

Co nie mniej ważne, właściciele domów mogą również podjąć kroki, aby upewnić się, że drzwi i okna są odpowiednio uszczelnione. Pomoże to zapobiec niepożądanym przeciągom, które mogą powodować nadmierną pracę klimatyzacji lub ogrzewania.

Energia słoneczna jest niezwykle wydajna ze względu na jej zdolność do generowania energii bezpośrednio ze słońca. Właściciele domów, którzy współpracują z konsultantem ds. energii są w stanie określić, ile paneli słonecznych jest potrzebnych do wytworzenia wystarczającej ilości energii na potrzeby domu.

Panele słoneczne jest również świetnym projektem remontu domu, ponieważ zwiększa wartość nieruchomości. W rzeczywistości badanie przeprowadzone przez Zillow stwierdza, że ​​domy z panelami słonecznymi zazwyczaj sprzedają się średnio o 4,1% więcej w porównaniu z podobnymi domami bez nich. Oznacza to, że właściciele domów z instalacjami słonecznymi nie tylko korzystają z oszczędności związanych z mediami, ale mogą również czerpać dodatkowe korzyści z wprowadzenia swojego domu na rynek.

Stworzenie bardziej energooszczędnego domu ma więcej sensu dzięki energii słonecznej i nigdy nie było łatwiejsze.

Źródło: https://us.sunpower.com/blog/2020/09/15/5-ways-more-energy-efficient-home

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *